Hakkımızda

İzmir Moda Akademisi, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Atölye İzmir Mesleki Eğitim ve Mesleki Gelişim Kursu Bünyesindeki Moda Eğitimlerinden Oluşmaktadır. Eğitimlerimiz Sektöre Yönelik Profesyonel amaçlıdır. Eğitimler Profesyonel Moda Tasarımcıları ve Modelistler tarafından Atölye ortamında verilmektedir. Eğitimler, eğitim kalitesini arttırmak için az kişilik gruplara ve sınırlı kontenjanla Usta – Çırak ilişkisiyle sürdürülmektedir.

Eğitime katılan Moda Tasarımcı adayları derslere %85 oranında devam ederek MEB tarafından düzenlenen sınavla Mesleki Katılım Belgesi alırlar. Bunula birlikte ders içeriğinde hazırladıkları tasarımlarla oluşturulan Portfolyo ile iş başvurularında bulunabilirler.

Eğitmenlerimiz Üniversitelerin 4 Yıllık Moda Tasarım, Moda Aksesuar Tasarımı, Moda Eğitmenliği gibi bölümlerinden mezun ve Milli Eğitim Bakanlığınca Kurumumuza atanan eğitmenlerdir.

Eğitim İçeriği İzmir Moda Akademisi’ne özel hazırlanan eğitim materyalleri, kitap ve video eğitimlerle desteklenmektedir.