Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim Kaç Ay Sürer?

Eğitim toplam 8 ay sürer. Stilistlik 25 hafta, Modelistlik 32 Hafta, Moda Çizim Teknikleri 12 Haftadır.

Eğitmenleriniz Hangi Bölümden Mezun?

Eğitmenlerimiz, Üniversitelerin 4 Yıllık Moda Tasarım, Moda Aksesuar Tasarımı, Moda Eğitmenliği gibi bölümlerden mezun ve Milli Eğitim Bakanlığınca Kurumumuza atanan eğitmenlerdir.

Eğitim İçerikleri Hakkında Bilgi alabilir miyim?

Eğitim içerikleri Kuruma özel olarak eğitim materyali ve kitap olarak öğrencilere kayıt sırasında hediye edilmektedir.

Eğitimde Kullanılacak Malzemeler nelerdir? Nasıl Temin Ederim?

Öğrenci Moda eğitimleri boyunca kullanacağı malzemeleri kurumdan satın alma yoluyla temin edebilir veya kırtasiye ve tuhafiyelerden kendi satın alabilir.

Nasıl Kayıt Olurum?

Eğitim Kurumumuz ve Eğitimlerimiz Milli Eğitim Bakanlığınca onaylıdır. Milli Eğitim Bakanlığının istediği kayıt koşulları ve belgelerle kurumumuza bizzat öğrenci ve velisinin başvurması gerekir. Şehir dışında olan öğrencilerimiz, belgelerini dijital ortamdan veya posta yoluyla tarafımıza iletebilirler. Ödeme için bankadan havale yoluyla ilk taksitlerini veya peşin ödeme ise ücretin tamamını Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanan hesap numaramıza yatırabilirler. 0232 464 4821’den Banka hesap numarası hakkında bilgi alabilirler.

Eğitim Sonunda Hangi Belgeleri Alacağım?

Eğitime katılan Moda Tasarımcı adayları derslere %85 oranında devam ederek MEB tarafından kurumumuzda düzenlenen test ve uygulama sınavlarına katıldıktan sonra  Mesleki Katılım Belgesi alırlar.